Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce

To ponadregionalne stowarzyszenie, które zawiązało się 25 września 2009 roku we Wrocławiu. Stowarzyszenie skupia pielgrzymów, sympatyków Camino de Santiago i osoby w różny sposób zaangażowane w ożywienie, organizację, informację i promocję Drogi św. Jakuba w Polsce. Pamiętając o chrześcijańskich źródłach tradycji indywidualnego pielgrzymowania do grobów Apostołów, „Przyjaciele…” pielęgnują ekumeniczny charakter Szlaku, który jest także przestrzenią spotkania dla osób poszukujących drogi swojej duchowości nie tylko w Kościele.

Współpracujemy z innymi organizacjami i osobami – w kraju i za granicą – opiekującymi się Jakubowym Szlakiem. Poza odtwarzaniem nowych odcinków Drogi, ich oznakowaniem i promocją, stowarzyszenie udziela wszelkich informacji na temat Szlaku i związanych z nim wydarzeń.

Siedziba Stowarzyszenia znajduje się w budynku parafii św. Maurycego we Wrocławiu, ul. Traugutta 34 – przy Drodze św. Jakuba ViaRegia.

Rachunki bankowe Stowarzyszenia, prowadzone w walucie “PLN”:

• PL49 1600 1462 1893 3764 4000 0001 – składki członkowskie, darowizny, itp.
  • PL22 1600 1462 1893 3764 4000 0002 – dotacje i realizowane projekty
  • PL92 1600 1462 1893 3764 4000 0003 – Sklep Pielgrzyma

Rachunek bankowy Stowarzyszenia, prowadzony w walucie “EUR”:

• PL81 1600 1462 1893 3764 4000 0007, numer BIC/SWIFT: PPABPLPK

Czym się zajmujemy?

Opieka nad Drogą św. Jakuba

Byliśmy inicjatorem powstania wielu dróg św. Jakuba w Polsce. W chwili obecnej opiekujemy się kilkudziesięcioma etapami.

Strona internetowa

Prowadzimy stronę www.camino.net.pl, poświęconej w szczególności Drodze św. Jakuba w Polsce

Sklep Pielgrzyma

W naszym Sklepie Pielgrzyma, prowadzimy dystrybucję polskich i hiszpańskich Paszportów Pielgrzyma, muszli, przewodników.

Certyfikaty przejścia Camino

Wydajemy certyfikaty, poświadczające przejście 100 km, po Drodze św. Jakuba w Polsce.

Opiekunowie Drogi św. Jakuba

Na naszej stronie internetowej prowadzimy aktualną bazę danych wszystkich opiekunów Drogi św. Jakuba w Polsce.

Szkolenia Opiekunów Drogi

Jako zadanie od Parlamentu Jakubowego, prowadzimy szkolenie i spotkania Opiekunów Drogi św. Jakuba

Współpraca międzynarodowa

Jesteśmy członkami organizacji Camino-Europe. Uczestniczymy również w pracach innych europejskich organizacji Camino.

Punkt nformacji we Wrocławiu

W naszej siedzibie we Wrocławiu, ul. Traugutta 34, prowadzimy punkt informacyjny Dróg św. Jakuba w Polsce.

Albergue - Monte do Gozo

W latach 2010-2021 organizowaliśmy wolontariat w Hiszpanii – albergue Monto do Gozo. Dla wolontariuszy finansowaliśmy ubezpieczenie NNW.

Pomagamy utrzymać Drogi św. Jakuba w Polsce. Zapraszamy do współpracy

Logo i bannery reklamowe Stowarzyszenia

Logo Stowarzyszenia

Logo naszego Stowarzyszenia, to biała muszla na czerwonym kole. Na obwodzie koła  znajduje się nazwa Stowarzyszenia.

Autorem logo jest Kuba Pigóra (mypielgrzymi.com). Logo powstało w roku 2009, niedługo po zawiązaniu Stowarzyszenia.

Możliwość wykorzystania logo (publikacje, strony internetowe itp.), prosimy uzgodnić z Zarządem Stowarzyszenia, e-mail: info@camino.net.pl.

Bannery reklamowe

Dysponujemy banerami reklamowymi (roll-up) promującymi stronę www.camino.net.pl i Stowarzyszenie Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce.

Można je wykorzystywać podczas spotkań, konferencji, różnych wydarzeń itp.

Pytania dotyczące bannerów, prosimy kierować na adres, e-mail: info@camino.net.pl.

Współpracujemy z

Zostań Członkiem / Wolontariuszem

Stowarzyszenie Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce, działa zasadniczo w oparciu o Wolontariuszy. Dla utrzymania dobrego stanu informacyjnego o Drodze św. Jakuba w Polsce, do promocji, oaz różnego rodzaju prac organizacyjnych, potrzebujemy wsparcia. Jeżeli dysponujesz chęcią i możliwością poświęcenia swojego czasu i umiejętności na rzecz Drogi św. Jakuba w Polsce to zapraszamy do dołączenia do nas, więcej informacji znajdziesz tutaj.

Prosimy o darowiznę

Nasze działania na rzecz Dróg św. Jakuba w Polsce wymagają środków finansowych. Praca Stowarzyszenia opiera się na nieodpłatnym wolontariacie, ale musi ona zostać wsparta koniecznymi środkami. Jeśli nie możesz włączyć się, przez bezpośrednie działanie, a chciałbyś nas wesprzeć finansowo – prosimy przekaż darowiznę (serwis obsługuje PayPal).