Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce

To ponadregionalne stowarzyszenie, które zawiązało się 25 września 2009 roku we Wrocławiu. Stowarzyszenie skupia pielgrzymów, sympatyków Camino de Santiago i osoby w różny sposób zaangażowane w ożywienie, organizację, informację i promocję Drogi św. Jakuba w Polsce.

Pamiętając o chrześcijańskich źródłach tradycji indywidualnego pielgrzymowania do grobów Apostołów, „Przyjaciele…” pielęgnują ekumeniczny charakter Szlaku, który jest także przestrzenią spotkania dla osób poszukujących drogi swojej duchowości nie tylko w Kościele.

Współpracujemy z innymi organizacjami i osobami – w kraju i za granicą – opiekującymi się Jakubowym Szlakiem. Poza odtwarzaniem nowych odcinków Drogi, ich oznakowaniem i promocją, stowarzyszenie udziela wszelkich informacji na temat Szlaku i związanych z nim wydarzeń.

Siedziba Stowarzyszenia znajduje się w budynku parafii św. Maurycego we Wrocławiu, ul. Traugutta 34 – przy Drodze św. Jakuba ViaRegia.

Rachunki bankowe Stowarzyszenia:

• 49 1600 1462 1893 3764 4000 0001 – Konto główne: składki członkowskie, darowizny, zobowiązania itp.
  • 22 1600 1462 1893 3764 4000 0002 – Zadania publiczne i projekty przy wsparciu instytucji zewnętrznych
  • 92 1600 1462 1893 3764 4000 0003 – Sklep Pielgrzyma

Czym się zajmujemy?

Opieka nad Drogą św. Jakuba

Byliśmy inicjatorem powstania wielu dróg św. Jakuba w Polsce. W chwili obecnej opiekujemy się kilkudziesięcioma etapami.

Strona internetowa

Prowadzimy stronę www.camino.net.pl, poświęconej w szczególności Drodze św. Jakuba w Polsce

Sklep Pielgrzyma

W naszym Sklepie Pielgrzyma, prowadzimy dystrybucję polskich i hiszpańskich Paszportów Pielgrzyma, muszli, przewodników.

Certyfikaty przejścia Camino

Wydajemy certyfikaty, poświadczające przejście 100 km, po Drodze św. Jakuba w Polsce.

Opiekunowie Drogi św. Jakuba

Na naszej stronie internetowej prowadzimy aktualną bazę danych wszystkich opiekunów Drogi św. Jakuba w Polsce.

Szkolenia Opiekunów Drogi

Jako zadanie od Parlamentu Jakubowego, prowadzimy szkolenie i spotkania Opiekunów Drogi św. Jakuba

Współpraca międzynarodowa

Jesteśmy członkami organizacji Camino-Europe. Uczestniczymy również w pracach innych europejskich organizacji Camino.

Punkt nformacji we Wrocławiu

Przygotowujemy się do otwarcia punktu informacyjnego we Wrocławiu

Albergue - Monte do Gozo

Organizujemy wolontariat w Hiszpanii – albergue Monto do Gozo. Dla wolontariuszy, którzy się tam udają finansujemy ubezpieczenie NNW.
Wolontariuszy
Członków
Kilometrów Dróg pod opieką

Jesteś zainteresowany? Dołącz do nas!

Zostań Członkiem lub Wolontariuszem w naszym Stowarzyszeniu

Współpracujemy z Organizacjami Camino