Świętokrzyska Droga św. Jakuba

Z Warszawy w Góry Świętokrzyskie

Droga Świętokrzyska świętego Jakuba to szlak pielgrzymkowy, który wiedzie z Warszawy przez Świerże Górne, Skaryszew, Święty Krzyż do Katuszowa, stąd idąc dalej Drogą Małopolską świętego Jakuba docieramy do Krakowa. Tak możemy połączyć współczesną i dawną stolicę Polski.

W roku 2017 Konfraternia Świętego Apostoła Jakuba Starszego przy Katedrze Polowej Wojska Polskiego dokonała oznakowania szlaku poprzez namalowanie strzałki w kolorze żółtym oraz znaki z białą muszlą św. Jakuba na niebieskim tle z naniesionym złotym Krzyżem Świętokrzyskim, tzw. karawaną.

Informacje o tej Drodze św. Jakuba, znajdują się także na stronie: santiago.org.pl.

Kościoły św. Jakuba na tej Drodze

 • Świerże Górne
 • Skaryszew
 • Kotuszów

Materiały i publikacje dotyczące tej Drogi

Konfraternia Świętego Apostoła Jakuba Starszego przy Katedrze Polowej Wojska Polskiego, która jest administratorem tej Drogi, przygotowała do pobrania przewodnik Po Świętokrzyskiej drodze św. Jakuba.

Kliknij obrazek przewodnika, aby przejść do strony pobierania  ->>

swietokrzyska

Świętokrzyska Droga św. Jakuba

Mapa drogi

Legenda do mapy. Znakiem z muszlą oznaczone są “miejsca przyjazne dla Pielgrzyma”.

Wyświetlane obiekty można filtrować według rodzaju obiektu.  Przycisk pobrania / drukowania listy wybranych obiektów znajduje się pod mapą.

Rodzaj obiektu
 • bractwo / organizacja
 • ciekawe miejsce
 • inna Droga św. Jakuba
 • kościół
 • kościół św. Jakuba
 • muzeum
 • nocleg
 • nocleg alberque
TytułKategoriaAdresOpisRodzaj obiektuNr ewidencyjny

Aby skorzystać z nawigacji, włącz lokalizację w swoim telefonie. Kliknij [  ] w prawym górnym rogu mapy aby uzyskać widok pełnoekranowy.

Do pobrania ślady GPS Świętokrzyskiej Drogi św. Jakuba: KML, GPX.

Świętokrzyska Droga św. Jakuba

Sposób znakowania

Świętokrzyska Droga św. Jakuba, znakowana jest białą muszlą na niebieskim tle z naniesionym złotym Krzyżem Świętokrzyskim, tzw. karawaną (wzór własny).

 • Stosowane są znaki malowane.
 • W miejscowościach umieszczane są drogowskazy kierunkowe.
Słowo na Drogę

Pamiętajcie, że nigdy nie jesteście sami, Chrystus jest z wami podczas waszej wędrówki w każdym dniu waszego życia. Wezwał was i wybrał, byście żyli w wolności dzieci Bożych.
Zwracajcie się do niego w modlitwie i miłości. Proście Go, by obdarzył was odwagą i siłą, byście zawsze żyli w tej wolności. Wędrujcie z Nim, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Jan Paweł II

Trud nie jest celem sam w sobie, ale stanowi drogę przemiany mentalności świata w mentalność ewangeliczną.... Czytaj więcej
Źródło: Wiara.pl

Świętokrzyska Droga św. Jakuba

Organizacje na tej Drodze

Świętokrzyska Droga św. Jakuba

Najnowsze aktualności z tej Drogi

Warszawska Konfraternia św. Jakuba zaprasza do katedry polowej

Warszawska Konfraternia św. Jakuba Apostoła zaprasza w niedzielę, 12 listopada, na mszę św. o godz. 13:00 w swej rodzimej świątyni, czyli katedrze polowej Wojska Polskiego przy pl. Krasińskich. Liturgia ta będzie transmitowana przez TVP Polonia. Członkowie Konfraterni pojawią się w swoich strojach organizacyjnych. Po mszy św. odbędzie się spotkanie w sali konferencyjnej katedry polowej oraz…

Czytaj więcej

Dwie Drogi warszawskiej Konfraterni

W najbliższych dniach Konfraternia św. Jakuba przy katedrze polowej w Warszawie zaprasza na Drogę Krzyżową oraz Drogę Świętokrzyską. Pierwsze z zaproszeń dotyczy piątku, 12 marca, kiedy to o godz. 17:15 w katedrze polowej przy ul. Długiej w Warszawie odprawione zostanie wielkopostne nabożeństwo z rozważaniami przygotowanymi przez Piotra Michalaka z Konfraterni. Po nim odprawione będzie jeszcze…

Czytaj więcej

Aby zobaczyć więcej aktualności z tej Drogi – kliknij

Świętokrzyska Droga św. Jakuba

Galeria zdjęć

Sklep Pielgrzyma prowadzony przez Stowarzyszenie Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce, zaprasza do nabywania paszportów, muszli, przewodników na Drogę św. Jakuba nie tylko w Polsce. Materiały dotyczące Świętokrzyskiej Drogi św. Jakuba, znajdziesz w Sklepie Pielgrzyma w kategorii poświęconej tej Drodze.

Paszporty a czasami też przewodniki można nabyć w punktach na Drodze św. Jakuba.
Zobacz mapę takich miejsc.

Napisz do nas

Pomóż ulepszyć Drogę św. Jakuba