Częstochowska Droga św. Jakuba

Z Częstochowy na Górę św. Anny

Szlak o długości 110 km umożliwia dojście z Częstochowy do Góry św. Anny i dalej w kierunku zachodnim wzdłuż Via Regia w stronę Wrocławia i Zgorzelca. Podobnie jak Droga Jasnogórska (Częstochowa – Sączów) jest kontynuacją Drogi Warszawskiej.

Poza Jasną Górą pielgrzym ma możliwość nawiedzenia sanktuarium Miłosierdzia Bożego (pierwszego w Polsce) przy ul. Kordeckiego w Częstochowie, sanktuarium Matki Bożej w Lubecku oraz pocysterskiego kościoła Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba w Jemielnicy, nie wspominając o docelowym sanktuarium na Górze św. Anny.

Omijając większe miejscowości (po opuszczeniu Częstochowy szlak przechodzi przez tylko dwa miasta: Blachownię i Strzelce Opolskie) trasa prowadzi głównie mało uczęszczanymi drogami leśnymi i polnymi, dzięki czemu możliwe jest jej pokonanie na rowerze.

Inicjatywa wytyczenia szlaku powstała wśród wiernych parafii w Lubecku, których wsparło Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Lublinieckiej.

Bieżące i bliższe informacje o Częstochowskiej Drodze św. Jakuba znaleźć można na stronie www.szlak2013.republika.pl .

Częstochowska Droga św. Jakuba

Mapa drogi

kościół

kościół
św. Jakuba

nocleg

nocleg
– standard albergue

miejsce przyjazne
dla Pielgrzyma

inne
ciekawe miejsce

Typ obiektu
  • kościół
  • miejsce przyjazne dla Pielgrzyma
  • nocleg
Tytuł Kategoria Adres Opis Link Typ obiektu

Aby skorzystać z nawigacji, włącz lokalizację w swoim telefonie. Kliknij [  ] w prawym górnym rogu mapy aby uzyskać widok pełnoekranowy.

Do pobrania ślady GPS Częstochowskiej Drogi św. Jakuba: KML, GPX.

Częstochowska Droga św. Jakuba

Proponowane etapy

Podane etapy mają charakter jedynie poglądowy. Długość etapu należy każdorazowo dopasować do własnych możliwości i warunków na Drodze.

Częstochowska Droga św. Jakuba

Sposób znakowania

Częstochowska Droga św. Jakuba Via Regia znakowana jest żółtą (europejską) muszlą, na niebieskim tle.

  • Stosowane są znaki malowane.
  • W miejscowościach umieszczane są drogowskazy kierunkowe
muszla europejska

www.modlitwawdrodze.pl

Weź słowo na Drogę
Strona serwisu – modlitwawdrodze.pl

Częstochowska Droga św. Jakuba

Organizacje na tej Drodze

Częstochowska Droga św. Jakuba

Najnowsze aktualności z tej Drogi

Odpusty św. Jakuba w Polsce

W tym wyjątkowym roku, w czasie pandemii SARS COV 2 Święto Jakuba przypada w sobotę 25 lipca. W niektórych parafiach Msze św. odpustowe będą odprawiane w sobotę lub w niedzielę. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami (wybrane parafie i kościoły). Szczyrk: Sanktuarium św. Jakuba – Msza św. odpustowa w niedzielę 26 lipca br. o godz.…

Czytaj więcej

Weekend na Drodze Warszawskiej

W końcu tego tygodnia, 30-31 maja, wznowione zostanie weekendowe pielgrzymowanie “Na Górę św. Jakuba” organizowane przez warszawską Konfraternię św. Jakuba . Dwa dni wędrówki w kolejnych miesiącach do września włącznie pozwolą na dotarcie Warszawską i Częstochowską Drogą św. Jakuba na Górę św. Anny. Bowiem to najwyższe wzniesienie Górnego Śląska zwane było wcześniej Górą św. Jerzego,…

Czytaj więcej

Aby zobaczyć więcej aktualności z tej Drogi – kliknij

Droga św. Jakuba Via Regia

Galeria zdjęć

sklep.camino.net.pl

Polecamy do nabycia

Sklep Pielgrzyma prowadzony przez Stowarzyszenie Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce, zaprasza do nabywania paszportów, muszli, przewodników na Drogę św. Jakuba nie tylko w Polsce.

Materiały dotyczące Częstochowskiej Drogi św. Jakuba, znajdziesz w Sklepie Pielgrzyma w kategorii poświęconej tej Drodze.

Paszporty a czasami też przewodniki można nabyć w punktach na Drodze św. Jakuba.
Zobacz mapę takich miejsc.

Napisz do nas

Pomóż ulepszyć Drogę św. Jakuba