Sklep Pielgrzyma


Witaj w Sklepie Pielgrzyma!

Data: 23 czerwca 2017 autor: SPDSJ

   Zapraszamy do zaopatrzenia się w publikacje i przedmioty, które mogą okazać się przydatne (a nawet niezbędne) na Drodze św. Jakuba. Znajdziesz tu Paszporty Pielgrzyma (na Drogę w Polsce oraz na Camino w Hiszpanii), przewodniki, literaturę (wspomnienia z pielgrzymki, modlitewniki, poradniki) oraz drobne, acz miłe w Drodze rzeczy. Niewiele ważą, niedużo zajmą miejsca, a mogą okazać się niedozowne. Staramy się stale poszerzać ofertę. Jeśli chciałbyś coś zaproponować innym pielgrzymom, napisz do nas.

Jesteśmy dostępni:

Życzymy udanych zakupów i Dobrej Drogi! Buen Camino! 

Camino Polaco

Data: 23 czerwca 2017 autor: SPDSJ
Cena: 41.90 PLN
szt.

  camino_polaco_180

 

Ponownie w naszej ofercie
Camino Polaco. Przewodnik Ogrodniki – Gietrzwałd
Przewodnik pielgrzyma
Tekst:Bogdan Czarniawski
Stron: 68, okładka miękka
Wyd.:Stowarzyszenie "Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce", Suwałki 2014

 
Przewodnik. Szlak Świętego Jakuba. Camino Polaco, to precyzyjny opis 13 etapów, w tym 26 mapek w skali 1:50.000, ponad 330 km szlaku, od Ogrodnik na granicy z Litwą, przez Suwałki, Olecko, Giżycko, Kętrzyn i Olsztyn do Gietrzwałdu. Oprócz opisu trasy, pielgrzym i turysta znajdą w przewodniku informacje o miejscach noclegowych, punktach gastronomicznych, a także o godzinach odprawiania mszy św. w kościołach na szlaku. Trasa przebiega przez ośrodki kultu i miejsca historycznie naznaczone pamiątkami naszych dziejów. Na całym szlaku można napotkać wizerunki muszli i żółte strzałki, które zaznaczone są na dołączonych do wydawnictwa mapach. pokonując każdy z tych etapów przeżywamy nie tylko doznania relegijne, ale też dotykamy tysiąca lat naszej historii. Wydanie zostało zaktualizowane przez autora.
Cena zawiera koszty wysyłki.

Mazowiecka Droga św. Jakuba

Data: 23 czerwca 2017 autor: SPDSJ
Cena: 20.20 PLN
szt.

droga_mazowiecka
 
NOWOŚĆ
Mazowiecka Droga św. Jakuba
Przewodnik pielgrzyma
Tekst: Regina Madej-Janiszek
Stron: 68, okładka miękka
Wyd.:
Stowarzyszenie "Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce"
ISBN: 978-83-938400-4-5
Powstały przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego przewodnik opisuje szlak nawiązujący do dawnego traktu prowadzącego z Warszawy w dół Wisły. Pielgrzym znajdzie tu znajdzie to mapy, informacje historyczne oraz adresy miejsc noclegowych na odcinku do granicy z województwem kujawsko-pomorskim (Dobrzyń nad Wisłą). Stąd już tylko nieco ponad 100 km pozostaje do Mogilna i połączenia z Wielkopolską Drogą św. Jakuba.
Cena zawiera koszty wysyłki.

Częstochowska Droga św. Jakuba

Data: 23 czerwca 2017 autor: SPDSJ
Cena: 20.20 PLN
szt.

droga_czestochowska
 
NOWOŚĆ
Częstochowska Droga św. Jakuba
Przewodnik pielgrzyma
Tekst: Małgorzata i Piotr Grabolus, Leon Tabor
Stron: 111, okładka miękka
Wyd.:Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Lublinieckiej

ISBN: 978-83-945735-3-9
Częstochowska Droga św. Jakuba jest jednym z dwóch szlaków (obok Drogi Jasnogórskiej) wychodzących spod największego polskiego sanktuarium. Tym samym jest uzupełnieniem Warszawskiej Drogi św. Jakuba. Droga Częstochowska umożliwia dojście do Góry św. Anny i dalej w kierunku Wrocławia i Zgorzelca. Wydany przez Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Lublinieckiej przewodnik poza bogatym zestawieniem bazy noclegowej i okołoturystycznej, podaje sporo informacji przybliżających pielgrzymom mniej znana część pogranicza małopolsko-górnośląskiego
Cena zawiera koszty wysyłki.

Paszport Pielgrzyma

Data: 21 września 2016 autor: SPDSJ
Cena: 10.00 PLN
szt.

paszport-170x300

 

 

 

 

 

 

Polski Paszport Pielgrzyma
Przeznaczony jest dla pielgrzymów wędrujących przez Polskę lub wychodzących z Polski do krajów sąsiednich. Rozpoczynającym pielgrzymkę w innych krajach sugerujemy korzystanie z miejscowych legitymacji pielgrzyma.
Cena zawiera koszty wysyłki.
 

Credencial del Peregrino

Data: 21 września 2016 autor: SPDSJ
Cena: 10.00 PLN
szt.

credencial-2016-169x300

 

 

 

 

 

 

Credencial del Peregrino
W Hiszpanii wskazane jest korzystanie z Credencial del Peregrino wydanego przez archikatedrę w Santiago de Compostela. Bowiem tylko te paszporty honorowane są w Biurze Obsługi Pielgrzyma w Santiago. Można je uzyskać w większości schronisk i punktów informacji turystycznej na Camino de Santiago na Półwyspie Iberyjskim. Dla osób obawiających się o trudności w jego uzyskaniu w Hiszpanii czy Portugalii, uruchomiona została możliwość ich zamówienia jeszcze przed wyjazdem z Polski. Stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” jest uprawnione do dystrybucji tych dokumentów w naszym kraju.
Cena zawiera koszty wysyłki

Beskidzka Droga św. Jakuba

Data: 20 września 2016 autor: SPDSJ
Cena: 7.70 PLN
szt.

droga_beskidzka

 

 

 

 

 

 

Beskidzka Droga św. Jakuba
TOM I. Prolog, Odcinek I i II, Litmanowa – Eliaszówka – Wadowice
Przewodnik pielgrzyma
Tekst:Dagobert Drost, Stanisława Więzik
Zdjęcia: archiwum autorów
Mapy: Compass Kraków
Stron: 112, okładka miękka, mapki
Wyd.: Stowarzyszenie "Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce", Bractwo św. Jakuba w Szczyrku, rzymskokatolicka parafia św. Jakuba w Szczyrku
ISBN: 978-83-938400-3-8
Beskidzka Droga Św. Jakuba – Litmanowej na Słowacji do Ołomuńca w Czechach prowadzi nas ulubionymi ścieżkami turystycznymi i pielgrzymkowymi Św. Jana Pawła II. Niektóre fragmenty pokrywają się z Małopolskim Szlakiem Papieskim. Natomiast na terenie Czech Beskidzka Droga ma dużo wspólnych fragmentów z Drogami św. św. Cyryla i Metodego. Oznakowana jest białą muszlą z czerwonym mieczo-krzyżem na niebieskim tle. Beskidzka Droga św. Jakuba długości 525 km jest logicznym połączeniem pątniczych szlaków lokalnych do słynnych bazylik beskidzkich i pogórza (Kalwaria Zebrzydowska, Limanowa, Wadowice, Frydek-Mistek, Ołomuniec), sanktuariów oraz wspaniałych zabytkowych kościołów św. Jakuba. W Ołomuńcu nasze „Beskidzkie Camino” łączy się z projektowaną drogą Jakubową z Częstochowy, by przez Brno, Český Krumlov, Bawarię, Austrię, Liechtenstein, Szwajcarię i Francję dołączyć do Drogi Francuskiej i nią dotrzeć do Compostello.
Pozycja rozprowadzana bezpłatnie. Cena zawiera wyłącznie koszty przygotowania i wysyłki

Camino Notebook

Data: 18 września 2016 autor: SPDSJ
Cena: 23.10 PLN
szt.

notatnik

 

 

 

 

 

Camino Notebook
Notatnik
Tekst: Piotr Prusak
Stron: 68, okładka miękka
Wyd.: www.CaminoNotebook.com

Notatnik na zapiski z Drogi nie tylko do Santiago w sześciu językach. Wspomnienia, spostrzeżenia, adresy znajomych, informacje logistyczne, adresy schronisk – już ich nie zgubisz, ale zachowasz w wygodnym, trwałym zeszycie.
Cena zawiera koszty wysyłki.

Camino Polskie – płyta

Data: 16 września 2016 autor: SPDSJ
Cena: 34.70 PLN
szt.

camino_polskie_plyta

 

 

 

 

 

 

Camino Polskie – na płycie DVD
Prezentowany w TVP Regionalnej oraz na spotkaniach autorskich z twórcami film „Camino Polskie” jest już dostępny na płytach DVD. Poza dokumentalnym dziełem Teresy Kudyby możemy na płycie posłuchać refleksji biskupów Grzegorza Rysia z Krakowa i Stefana Regmunta z Zielonej Góry na temat Jakubowego Szlaku. Zwracają oni uwagę na dynamizm Camino, które bez względu na motywy wyruszenia na szlak, staje się drogą nową ewangelizacji. „Do młodych ludzi już nie przemawia język kaznodziei wchodzącego na ambonę” – zwraca uwagę ordynariusz zielonogórsko-gorzowski. Natomiast bp Grzegorz Ryś prosi, by „nie ekskomunikować” nikogo z wyruszających na Camino, choćby rozpoczął on swoją drogę z powodów pozareligijnych. Zachęca on, by „pozwolić działać Panu Bogu”.
Cena zawiera koszty wysyłki.

Droga św. Jakuba Gniezno-Zgorzelec-Praga

Data: 11 września 2016 autor: SPDSJ
Cena: 46.30 PLN
szt.

droga_wielkopolska_niem

 

 

 

 

 

 

Droga św. Jakuba Gniezno-Zgorzelec-Praga
Grosspolnischer und Niederschlesischer Jakobsweg
Część polska: Droga Wielkopolska i Droga Dolnośląska
Przewodnik pielgrzyma
Wydanie w języku niemieckim
ISBN: 978-83-924296-1-6
Wyd. Fundacja Wioski Franciszkańskiej, Janice 2006
Autorzy: Anna Ceglińska, Henryk Karaś, Emil Mendyk (red.), Jacek Smyk, Joanna Szczpankiewicz-Battek, Marek Battek, Tomasz Mietlicki, Waldemar Bena
Mapy: Jacek Małańczuk
Wielkopolska Droga św. Jakuba próbuje odtworzyć szlak, który został w roku 1563 wymieniony przez Jörga Gaila z Augsburga, jako jeden z trzech szlaków pątniczych łączących Polskę z resztą Europy. Wiódł on przez Poznań, Leszno, Głogów, Zgorzelec i Żytawę. Pierwszym odtworzonym odcinkiem tego szlaku jest Dolnośląska Droga św. Jakuba, która od lipca 2005 r. łączy już Głogów, Jakubów, Grodowiec, Polkowice, Chocianów, Bolesławiec, Lubań i Zgorzelec. Latem 2006 dołączyła do niej Droga Wielkopolska (Gniezno – Murowana Goślina – Poznań – Lubiń – Leszno – Wschowa – Głogów), zaś wiosną 2008 otwarta została Droga Żytawska (Zgorzelec/Görlitz-Żytawa/Zittau- Český Dub-Stara Boleslav-Praga).
Cena zawiera koszty wysyłki.

Droga św. Jakuba Via Regia Kraków – Piekary Śl.

Data: 10 września 2016 autor: SPDSJ
Cena: 27.40 PLN
szt.

droga_krakow_piekary

 

 

 

 

 

 

Droga św. Jakuba Via Regia, Małopolska Zachodnia, Kraków – Piekary Śląskie
Przewodnik pielgrzyma
Stron: 112, okładka miękka
Wyd.: Stowarzyszenie "Przyjaciele Dróg św, Jakuba w Polsce"
ISBN: 978-83-924296-2
Przewodnik prowadzi zachodniomałopolskim odcinkiem Drogi św. Jakuba (147 km), zbliżonym do przebiegu starodawnej drogi królewskiej Via Regia. Autorzy opisali dość szczegółowo drogę pielgrzymki oznakowaną żółtymi muszlami. Oprócz suchego opisu trasy podane są w formie kapsuł liczne informacje krajoznawcze dotyczące historii, przyrody i dnia dzisiejszego odwiedzanego terenu. Szczególną uwagę poświęcono miejscom kultu, sanktuariom i obiektom sakralnym znajdującym się na trasie i w pobliżu niej. W odrębnym rozdziale podano informacje praktyczne, głównie o możliwości znalezienia taniego noclegu na trasie.
Cena zawiera koszty wysyłki.

Droga św. Jakuba. Via Regia. Dolny Śląsk

Data: 07 września 2016 autor: SPDSJ
Cena: 26 PLN
szt.

droga_viaregia_niem

 

 

 

 

 
 
 
 
Droga św. Jakuba. Via Regia. Dolny Śląsk
Der Jakobsweg ein okumenischer Pilgerpfad, Via Regia, Niederschlesien
Przewodnik pielgrzyma
Wydanie w języku polskim
Tekst: Anna Ceglińska, Henryk Karaś, Emil Mendyk, Jacek Smyk SAC
Stron: 108, okładka miękka
Wyd.: Fundacja Wioski Franciszkańskiej, Janice 2010
ISBN: 978-83-924296-2-3
Zaproponowana obecnie Droga św. Jakuba wzdłuż „Wysokiej Drogi” próbuje odtworzyć jej przebieg w późnym średniowieczu, kiedy to ruch pątniczy do Santiago de Compostela przeżywał swój największy w dziejach rozwój. Polski odcinek Camino na Drodze Królewskiej w Zgorzelcu dołącza się od szlaku przez wschodnie Niemcy
Cena zawiera koszty wysyłki.

Der Jakobsweg ein okumenischer Pilgerpfad, Via Regia, Niederschlesien

Data: 07 września 2016 autor: SPDSJ
Cena: 46.30 PLN
szt.

droga_viaregia_niem

 

 

 

 

 
 
 
 
Droga św. Jakuba. Via Regia. Dolny Śląsk
Der Jakobsweg ein okumenischer Pilgerpfad, Via Regia, Niederschlesien
Przewodnik pielgrzyma
Wydanie w języku niemieckim
Tekst: Anna Ceglińska, Henryk Karaś, Emil Mendyk, Jacek Smyk SAC
Stron: 108, okładka miękka
Wyd.: Fundacja Wioski Franciszkańskiej, Janice 2010
ISBN: 978-83-924296-2-3
Zaproponowana obecnie Droga św. Jakuba wzdłuż „Wysokiej Drogi” próbuje odtworzyć jej przebieg w późnym średniowieczu, kiedy to ruch pątniczy do Santiago de Compostela przeżywał swój największy w dziejach rozwój. Polski odcinek Camino na Drodze Królewskiej w Zgorzelcu dołącza się od szlaku przez wschodnie Niemcy
Cena zawiera koszty wysyłki.

Droga Wielkopolska i Dolnośląska

Data: 06 września 2016 autor: SPDSJ
Cena: 7.70 PLN
szt.

droga_wielkopolska_dolnoslaska_sudecka

 

 

 

 

 

 

Droga św. Jakuba: Droga Wielkopolska i Droga Dolnośląska. Droga Sudecka
Przewodnik pielgrzyma
Tekst: Piotr Góralczyk, Joanna Szczepkowicz – Battek, Tomasz Mietlicki, Emil Mendyk, Waldemar Bena
Redakcja: Emil Mendyk, Małgorzata Szeszko
Zdjęcia: Autorzy, Marek Battek, Ireneusz Krukowski – Zdanowicz, Marta Miatkowska, Marek Grześkowiak, Dorota Wróbel, archiwum Stowarzyszenia "Przyjaciele Dróg św.Jakuba w Polsce"
Mapy: Zbigniew Ilków – na podstawie UMP-pcPL
Stron: 198, okładka miękka
Wyd.: Stowarzysznie "Światowid" 2015
ISBN: 978-83-937397-1-4

Przewodnik opisuje łączące się w Lubaniu, na granicy Dolnego Śląska i Górnych Łużyc, jakubowe szlaki w wersji dla pielgrzymów pieszych. W przeważającej mierze poza fragmentami Drogi Sudeckiej są one dostępne także dla rowerzystów. Oznakowanie stanowią malowane lub klejone symbole muszli (biała z czerwonym krzyżem św. Jakuba na szlaku z Mogilna do Zgorzelca oraz uproszczona, promienista na szlaku ( Sudetach) dodatkowa uzupełnione znanymi z Camino w Hiszpanii żółtymi strzałkami. Zgodnie z zasadą przyjętą na Drodze św. Jakuba szlak jest oznakowany tylko w jedną stronę: do Santiago de Compostela, czyli na zachód.W większości omija ruchliwe, asfaltowe szosy i prowadzi głównie drogami polnymi i leśnymi duktami. Przy wytyczaniu szlaku starano się nie pomijać znaczących dla poszczególnych regionów obiektów zabytkowych i historycznych. Na trasie nie brakuje także odcinków cennych przyrodniczo i krajobrazowo, jak Puszcza Zielonka, Pojezierze Leszczyńskie, Bory Dolnośląskie, Rudawy Janowickie czy Pogórze Izerskie.
Pozycja rozprowadzana bezpłatnie. Cena zawiera wyłącznie koszty przygotowania i wysyłki

 

 

Ekumeniczny Szlak Pątniczy

Data: 06 września 2016 autor: SPDSJ
Cena: 41.90 PLN
szt.

ekumenicznyszlakpatniczy

 

 

 

 

Ekumeniczny Szlak Pątniczy
Przewodnik pielgrzyma
Tekst: Esther Zeiher
Stron: 196, okładka miękka, mapki
Wyd.: Stowarzyszenie " Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce"
ISBN: 978-83-938400-2-1
Opisany odcinek Drogi św. Jakuba przebiega przez Łużyce, Milsko i Miśnię (dzisiejszą Saksonię), Anhalt i Turyngię – od Zgorzelca (Görlitz) do miejscowości Vacha na granicy Turyngii i Hesji. Liczy sobie blisko 450 km. Znaczą go żółte muszle na granatowym tle. Zaczyna się po polskiej strony Nysy Łużyckiej w Zgorzelcu, kończy się zaś w Vacha w Lesie Turyńskim. Dalszy odcinek Drogi św. Jakuba prowadzi do Fuldy i Würzburga (kolor muszli zmienia się na biały). Autor dość szczegółowo opisała drogę pielgrzymki znakowaną żółtymi muszlami na granatowym tle. Szczególną uwagę poświęcono miejscom kultu, sanktuariom i obiektom sakralnym znajdującym się na trasie i w pobliżu niej. Podano też informacje praktyczne, o kościołach, godzinach nabożeństw, możliwościach noclegowych, kwaterach, sklepach, aptekach i punktach gastronomicznych na trasie
Cena zawiera koszty wysyłki.

Sudecka Droga św. Jakuba

Data: 05 września 2016 autor: SPDSJ
Cena: 17.30 PLN
szt.

droga_sudecka_pol.

 

 

 

 

 

Sudecka Droga św. Jakuba
Przewodnik pielgrzyma
Tekst: Ireneusz Krukowski-Zdanowicz, Emil Mendyk
Zdjęcia: Marta Białokryty, Ireneusz Krukowski-Zdanowicz
Mapy: PLAN (Jelenia Góra, PL)
Stron: 60, okładka miękka
Wyd.: Fundacja Wioski Franciszkańskiej, Janice 2010
ISBN: 978-83-924296-5-4
Przewodnik opisuje szlak dojściowy z Krzeszowa przez Jelenia Górę do Drogi św. Jakuba ‚Via Regia’. Obie trasy spotykają się w Lubaniu. W latach 2008-2010 szlak z Jeleniej Góry do Lubania funkcjonowal pod nazwą „Via Cervimontana”.
Cena zawiera koszty wysyłki.

Lubuska Droga św. Jakuba

Data: 03 września 2016 autor: SPDSJ
Cena: 27.40 PLN
szt.

droga_lubuska

 

 

 

 

 

 

Lubuska Droga św. Jakuba. Murowana Goślina – Słubice. Przewodnik pielgrzyma
Przewodnik pielgrzyma
Tekst: Magdalena Pietrzak, Radosław Szeszko, Piotr Góralczyk
Stron: 118, okładka miękka
Wyd.: Stowarzyszenie " Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce", Wrocław 2015
ISBN: 978-83-938400-1-4
Lubuska Droga św. Jakuba liczy sobie 280 km. Znaczą go żółte muszle na granatowym tle. Zaczyna się w Murowanej Goślinie, w której odgałęzia się od Drogi Wielkopolskiej, kończy się zaś w Słubicach nad Odrą. Za rzeką wyznakowane są odcinki Drogi nazwane brandenburskimi, choć historycznie rzecz biorąc to w dalszym ciągu Ziemia Lubuska. Autorzy opisali dość szczegółowo drogę pielgrzymki oznakowaną żółtymi muszlami na granatowym tle. Oprócz suchego opisu trasy podane są w formie kapsuł liczne informacje krajoznawcze dotyczące historii, przyrody i dnia dzisiejszego odwiedzanego terenu. Szczególną uwagę poświęcono miejscom kultu, sanktuariom i obiektom sakralnym znajdującym się na trasie i w pobliżu niej. W końcowej tabeli podano informacje praktyczne, o kościołach, możliwościach noclegowych, sklepach i aptekach na trasie.
Cena zawiera koszty wysyłki.

Santiago… – poradnik pielgrzyma

Data: 30 sierpnia 2016 autor: SPDSJ
Cena: 52.90 PLN
szt.

santiago_de_compostela

 

 

 

 

 

 

Santiago de Compostela: Poradnik i Przewodnik pielgrzyma
Autorzy: Andrzej Kołaczkowski-Bochenek, Zbigniew Iwański
Wyd. WAM Kraków 2011
ISBN: 978-83-7505-790-4
Stron: 128 (Poradnik) + 168 (Przewodnik)
W roku 2010 z dużą radością poznawaliśmy coraz to nowe, dotyczące Drogi św. Jakuba publikacje krakowskiego wydawnictwa WAM. Ich kulminacją był „praktyczny przewodnik” autorstwa znanego już wcześniej z doskonałej książki „Nie idź tam, człowieku”, Andrzeja Kołaczkowskiego-Bochenka. Bardzo ciekawie wydana pozycja stała się de facto pierwszym opublikowanym po polsku przewodnikiem po Camino de Santiago.
Jak to bardzo często bywa przy pierwszych próbach, tak i w tym przypadku można było wskazać w książce Andrzeja wiele miejsc, które wymagały poprawek czy uzupełnień. Znalazło to zresztą wyraz w recenzji Marty Białokryty, która znalazła się na łamach „Pielgrzymka”. Ale pierwszy krok został dokonany – mamy polski przewodnik po Camino. Teraz możemy cieszyć się kolejną publikacją WAMu, którą z czystym sercem polecić można wszystkim wybierającym się na Drogę Francuską – zarówno pionierom w tym względzie, jak i już doświadczonym caminantes.
Cena zawiera koszty wysyłki.

 

 

 

 

Szlak św. Jakuba. Polska Droga…mapa

Data: 28 sierpnia 2016 autor: SPDSJ
Cena: 11.90 PLN
szt.

droga_polska

 

 

 

 

 

 

 

Cena zawiera koszty wysyłki.

Szlak św. Jakuba. Polska Droga…

Data: 27 sierpnia 2016 autor: SPDSJ
Cena: 31.30 PLN
szt.

droga_polska

 

 

 

 

 

 

 

 

Szlak św, Jakuba. Polska Droga. Odcinek Olsztyn – Toruń
Przewodnik dla pielgrzymów i turystów
Tekst: Włodzimierz Antkowiak
Stron: 54, okładka miękka, mapka
Wyd.: Pro Agricola
Folder Włodzimierza Antkowiaka zawiera informacje o idei i historii szlaku, mapę przebiegu trasy na odcinku Olsztyn – Toruń wraz z opisem atrakcji. Paszport natomiast ma służyć do zbierania potwierdzeń na trasie; zawiera również poglądową mapkę przebiegu szlaku na terenie Polski i Europy.
Cena zawiera koszty wysyłki.

Szlaki do Santiago de Compostela. Droga Aragońska

Data: 26 sierpnia 2016 autor: SPDSJ
Cena: 27.40 PLN
szt.

droga_aragonska_180

 

 

 

 

 

Szlaki do Santiago de Compostela. Droga Aragońska. Przewodnik
Przewodnik pielgrzyma
Tekst: Holata-Loetz Danuta, Lötz Gunther
Redakcja:Paweł Luboński
Zdjęcia: Autorka
Stron: 240, okładka miękka
Wyd.: Rewasz 2009
ISBN: 978-83-89188-86-1
Droga Aragońska mierząca od przełęczy do Obanos 160 km uchodzi za drogę dla doświadczonych piechurów. Przez to spotyka się na niej mniej ludzi , co pozwala się cieszyć spokojem na szlaku i w schroniskach. Camino Aragones jest też szlakiem koneserów, którzy doceniają jego wyjątkowy charakter – skarby romańskiej architektury i wielką różnorodność krajobrazów na względnie małej przestrzeni. O tym, co można i warto zobaczyć, wędrując aragońskim odcinkiem Szlaku Jakubowego, jast ta książka.
Cena zawiera koszty wysyłki.

Ślężańska Droga św. Jakuba

Data: 25 sierpnia 2016 autor: SPDSJ
Cena: 11.50 PLN
szt.

droga_slezanska

 

 

 

 

 

 

Ślężańska Droga św. Jakuba
Mapa i miniprzewodnik
Tekst: Tomasz Dudziak, Jakub Pigóra
Zdjęcia: Jakub Pigóra
Mapa: Studio PLAN (Wrocław, PL), skala 1:72000
Format: B3
Wyd.: Fundacja Wioski Franciszkańskiej, Janice 2010
ISBN: 978-83-924296-8-5
Poręczna mapa (po złożeniu to zaledwie 10 x 17 cm) prezentuje najkrótszy z polskich odcinków Drogi św. Jakuba. Droga Ślężańska to przede wszystkim propozycja dla pielgrzymów z całego historycznego obszaru Śląska, którego nazwę wywodzi się od Ślęży (Slesie, Silesia), czyli początkowego punktu szlaku. Po drodze mamy możliwość odwiedzenia dwóch kościołów św. Jakuba (w Sobótce oraz w Ujowie) oraz wędrowania malowniczą doliną Bystrzycy.
Miniprzewodnik znajdujący się na odwrocie mapy podaje opis historyczny i krajoznawczy, szczegóły topograficzne i orientacyjne oraz listę miejsc noclegowych i godziny niedzielnych mszy św. w miejscowościach na szlaku.
Cena zawiera koszty wysyłki.

U progu Camino

Data: 24 sierpnia 2016 autor: SPDSJ
Cena: 26.00 PLN
szt.

u_progu_camino

 

 

 

 

 

U progu Camino. Przewodnik po kujawsko-pomorskim odcinku szlaku św. Jakuba
Przewodnik pielgrzyma
Tekst: Tomasz Bielicki, Piotr Roszak
Redakcja: Mirosława Buczyńska
Zdjęcia: Daniel Pach, Tomasz Bielicki
Stron: 156, okładka miękka
Wyd.: Wydawnictwo Naukowe UMK
ISBN: 978-83-231-2974-5
Przewodnik po Camino Polaco w województwie kujawsko – pomorskim jest zaproszeniem do odkrycia regionu i rozpoczęcia swojego pielgrzymowania właśnie na tych ziemiach. Może to być dobry "wstęp" do późniejszej wyprawy na Camino...
Cena zawiera koszty wysyłki.
 • Sklep Pielgrzyma

  Sklep Pielgrzyma jest prowadzony przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”.
  Siedziba Stowarzyszenia, ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław
  Polska
  KRS: 0000346849
  REGON: 021203250
  NIP: 894-299-36-37
  Konto bankowe:
  Credit Agricole – Konto nr 48 1940 1076 3085 1674 0000 0000
  Strona internetowa Stowarzyszenia

  Logo

  Kontakt ze sklepem
  e-mail sklep@camino.net.pl
  Telefon 785-042-318 od 17:00 do 20:00
  Pliki do pobrania
  Regulamin Sklepu
  Pouczenie o prawie odstąpienia od Umowy
  Formularz odstąpienia od Umowy

 • Jak kupować

  • dodaj zakup do koszyka zakupów,
  • po wybraniu wszystkich zakupów, przejdź do "Twojego koszyka",
  • sprawdź dokonany wybór,
  • podaj swoje dane do wysyłki,
  • w przypadku zakupu paszportów w polu UWAGI podaj: imię i nazwisko pielgrzyma / pielgrzymów, planowaną datę i miejsce wyjścia na szlak oraz (opcjonalnie) dane kontaktowe,
  • zatwierdź (przycisk "finalizuj") zamówienie, potwierdzenie jego złożenia, oraz informacje dotyczące wpłaty otrzymasz na podany adres e-mail,
  • zakup zostanie wysłany na wskazany adres pocztowy po otrzymaniu należnej kwoty.

 • Kategorie

 • Kalendarz

  Kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  


↑ Do góry