Droga św. Jakuba Via Regia

Etap 4. Jarosław – Przeworsk

Z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu przechodzimy ul. Cegielnianą, za wiaduktem kolejowym skręcamy w prawo, następnie ul. Zbyszka Kopcia.

Przy zespole pałacowo-parkowym Siemieńskich przekraczamy ul. Strzelecką i idziemy przez przysiółek Ścieżki, a następnie przez las i drogą utwardzoną dochodzimy do wiaduktu pod autostradą A4, za którą dochodzimy do wsi Cieszacin Wielki.

Szlak prowadzi do Ożańska i dalej drogą gruntową wśród pól i sadów dochodzimy na wzniesienie, skąd rozciąga się już panorama miasta Przeworska.

Ważne punkty na trasie:

  • Cieszacin Wielki – XIX-wieczna murowana kapliczka Matki Bożej Szkaplerznej
  • Przeworsk: kościół pw. św. Barbary z klasztorem pobernardyńskim; rynek z ratuszem; bazylika kolegiacka Ducha Świętego – sanktuarium Bożego Grobu z kanonią Bożogrobców z XV w.; klasztor sióstr miłosierdzia św. Wincentego à Paulo (szarytek) i kościół Matki Bożej Śnieżnej z XVIII w.; zespół pałacowo-parkowy Lubomirskich z XVII w.

Informacje o tym etapie, znajdują się także na stronie: viaregia.podkarpacie.eu.

Uwagi dodatkowe

brak

Miejscowości na szlaku

Jarosław – Cieszacin Wielki – Ożańsk – Przeworsk

Długość etapu / czas na przejście

długość etapu: 23 km., minimalny czas potrzebny na przejście: 5 godzin

Księga Pielgrzymów na Drodze św. Jakuba

Pielgrzymie, jeżeli wędrujesz tą Drogą św. Jakuba, to zapraszamy Ciebie do wpisania się do naszej Księgi Pielgrzymów. Po dokonani zapisu, otrzymasz  link  do intencji modlitewnej, o której prosimy abyś pamiętał w Twoim pielgrzymowaniu.

Przy dokonywaniu wpisu wybierz z listy właściwy etap! Jeśli rejestrujesz pielgrzymowanie większej liczby osób,  zmień “1” w formularzu, na odpowiednią liczbę.

Księgę Pielgrzymów prowadzimy w celu:

  • modlitwy w otrzymanych intencjach,
  • zbierania informacji statystycznej o Drodze św. Jakuba w Polsce,
  • poprawy Twojego bezpieczeństwa. W przypadku, gdy ktoś będzie Ciebie poszukiwał, łatwiej będzie można Ciebie odnaleźć.

Droga św. Jakuba Via Regia. Etap 4

Mapa i miejsca tego etapu

Legenda do mapy. Znakiem z muszlą oznaczone są “miejsca przyjazne dla Pielgrzyma”.

Wyświetlane obiekty można filtrować według rodzaju obiektu.  Przycisk pobrania / drukowania listy wybranych obiektów znajduje się pod mapą.

Filtruj wg
Rodzaj obiektu
  • bractwo / organizacja
  • cerkiew
  • ciekawe miejsce
  • gastronomia
  • informacja
  • inna Droga św. Jakuba
  • kościół
  • kościół św. Jakuba
  • muzeum
  • nocleg
  • nocleg albergue
  • ostatni sklep
  • restauracja
  • zbór
TytułKategoriaAdresOpisRodzaj obiektuNr ewidencyjny

Aby skorzystać z nawigacji, włącz lokalizację w swoim urządzeniu. Można włączyć widok pełnoekranowy mapy.

Do pobrania ślady GPS Drogi św. Jakuba ViaRegia: KML, GPX.

Weź Słowo na Drogę

Pamiętajcie, że nigdy nie jesteście sami, Chrystus jest z wami podczas waszej wędrówki w każdym dniu waszego życia. Wezwał was i wybrał, byście żyli w wolności dzieci Bożych. Zwracajcie się do niego w modlitwie i miłości. Proście Go, by obdarzył was odwagą i siłą, byście zawsze żyli w tej wolności. Wędrujcie z Nim, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Jan Paweł II

 

Być wezwaniem do nawrócenia, nie umocnieniem dla trwania w grzechu.... Czytaj więcej
Źródło: Wiara.pl

 

Droga św. Jakuba Via Regia. Etap 4

Organizacje na tym etapie Drogi św. Jakuba

Droga św. Jakuba Via Regia. Etap 4

Opiekunowie tego etapu

Informacje można uzyskać u koordynatora (kierownika) etapu.

Więcej informacji

Dowiedz się więcej i dołącz do Opiekunów Drogi św. Jakuba

Droga św. Jakuba Via Regia. Etap 4

Koordynator (kierownik) tego etapu

E-mail: lukasz.mroz@zhr.pl

Więcej informacji

Droga św. Jakuba Via Regia. Etap 4

Galeria zdjęć z tego etapu