Od kościoła św. Mikołaja Biskupa w Rokietnicy szlak rusza na północ drogą powiatową do Jarosławia. Po ok. 2 km dociera do przysiółka Sobolówka.
Z Boratyna szlak kieruje się na północ, do Chłopic, drogą powiatową przez wiadukt nad autostradą A4. Na rondzie w prawo, a następnie drogą asfaltową między zabudowaniami do sanktuarium maryjnego. Szlak prowadzi drogą gruntową, następnie przez las do Kidałowic. Stąd 7 km do Jarosławia.
Ważne punkty na trasie:
Boartyn – Kościół pw. św. Marcina, zespół pałacowo-parkowy z XVIII w.
Chłopice – Drewniany kościół pw. Wniebowzięcia NMP z 1731 r.
Kidałowice – Kościół filialny pw. Matki Bożej Miłosierdzia
Jarosław – Kościół Ducha Świętego, pochodzący z 1689 r.; muzeum Kamienica Orsettich; podziemna trasa turystyczna im. prof. Feliksa Zalewskiego; konkatedra Przemienienia Pańskiego (Spasa) z XVIII w.: Sanktuarium Matki Bożej Bramy Miłosierdzia (Myłoserdia Dweri); kolegiata Bożego Ciała z XVI w.; kościół pw. Trójcy Świętej z zespołem klasztornym franciszkanów z XVIII w.; Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej z pojezuickim zespołem klasztornym (obecnie dominikanów)
długość etapu: 18 km., minimalny czas potrzebny na przejście: 5 godzin
Księga Pielgrzymów na Drodze św. Jakuba
Pielgrzymie, jeżeli wędrujesz tą Drogą św. Jakuba, to zapraszamy Ciebie do wpisania się do naszej Księgi Pielgrzymów. Po dokonani zapisu, otrzymasz link do intencji modlitewnej, o której prosimy abyś pamiętał w Twoim pielgrzymowaniu.
Przy dokonywaniu wpisu wybierz z listy właściwy etap! Jeśli rejestrujesz pielgrzymowanie większej liczby osób, zmień “1” w formularzu, na odpowiednią liczbę.
Księgę Pielgrzymów prowadzimy w celu:
modlitwy w otrzymanych intencjach,
zbierania informacji statystycznej o Drodze św. Jakuba w Polsce,
poprawy Twojego bezpieczeństwa. W przypadku, gdy ktoś będzie Ciebie poszukiwał, łatwiej będzie można Ciebie odnaleźć.
Pamiętajcie, że nigdy nie jesteście sami, Chrystus jest z wami podczas waszej wędrówki w każdym dniu waszego życia. Wezwał was i wybrał, byście żyli w wolności dzieci Bożych. Zwracajcie się do niego w modlitwie i miłości. Proście Go, by obdarzył was odwagą i siłą, byście zawsze żyli w tej wolności. Wędrujcie z Nim, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Jan Paweł II