Z centrum Zbrosławic wychodzimy najpierw główną ulicą wsi, a po ok. 1,5 km (jeszcze wśród zabudowań) schodzimy na drogę gruntową, która wyprowadza w kierunku lasu.
Za nim dochodzimy do miejscowości Księży Las, skąd drogą polną docieramy do Łubia.
Stąd aż do Toszka (11 km) wędrujemy przez kolejne miejscowości wzdłuż dróg jezdnych, gdzie należy zachować ostrożność.
Ważne punkty na trasie:
Księży Las – Drewniany kościół (najstarszy na Górnym Śląsku) pw. Michała Archanioła
Łubie – Kościół pw. Narodzenia NMP
Łubie – Dawny pałac Baildonów
Zacharzowice – Drewniany kościół pw. św. Wawrzyńca
Toszek – Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
długość etapu: 23 km., minimalny czas potrzebny na przejście: 6 godzin
Księga Pielgrzymów na Drodze św. Jakuba
Pielgrzymie, jeżeli wędrujesz tą Drogą św. Jakuba, to zapraszamy Ciebie do wpisania się do naszej Księgi Pielgrzymów. Po dokonani zapisu, otrzymasz link do intencji modlitewnej, o której prosimy abyś pamiętał w Twoim pielgrzymowaniu.
Przy dokonywaniu wpisu wybierz z listy właściwy etap! Jeśli rejestrujesz pielgrzymowanie większej liczby osób, zmień “1” w formularzu, na odpowiednią liczbę.
Księgę Pielgrzymów prowadzimy w celu:
modlitwy w otrzymanych intencjach,
zbierania informacji statystycznej o Drodze św. Jakuba w Polsce,
poprawy Twojego bezpieczeństwa. W przypadku, gdy ktoś będzie Ciebie poszukiwał, łatwiej będzie można Ciebie odnaleźć.
Pamiętajcie, że nigdy nie jesteście sami, Chrystus jest z wami podczas waszej wędrówki w każdym dniu waszego życia. Wezwał was i wybrał, byście żyli w wolności dzieci Bożych. Zwracajcie się do niego w modlitwie i miłości. Proście Go, by obdarzył was odwagą i siłą, byście zawsze żyli w tej wolności. Wędrujcie z Nim, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Jan Paweł II
Opiekun: Jerzy Joneczko Kontakt: jerzyjoneczko@interia.pl, tel. 727 412 361 Jako opiekun podejmuję się następujących zadań wymienionych w kodeksie opiekuna: opieka nad pielgrzymami dbanie o dobre oznakowanie szlaku