Uwaga! Droga jest w przygotowaniu dla Pielgrzymów.
Dostępne są jedynie poniższe informacje

Podlaska Droga św. Jakuba

Bogactwo różnorodności

Podlaska Droga św. Jakuba prowadzi na południe Polski i stanowi kontynuację Drogi Litewskiej (Via Lituano, Camino Lituano) oraz Drogi Polskiej (Via Polaco, Camino Polaco) idących od Ogrodnik na granicy z Litwą. Szlak przechodzi przez rodzinną miejscowość bł. ks. Jerzego Popiełuszki (Okopy) oraz miejsce urodzenia bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego (Zuzela).

Podlaska Droga św. Jakuba (Wigry – Warszawa), składa się z czterech odcinków:

  • Podlasko-północnowschodniomazowiecki (Wigry – Sztabin – Zuzela)
  • Droga Prymasowska (Zuzela – Sadowne)
  • Droga Niepodległości (Sadowne – Ossów)
  • Częściowo Drogą Cudu nad Wisłą (Ossów- Warszawa)

Szlak prowadzi przez Wigierski Park Narodowy i Biebrzański Park Narodowy oraz Łomżyński Park Krajobrazowy Dolina Narwi, Nadbużański Park Krajobrazowy.

Informacje o tej Drodze św. Jakuba: santiago.org.pl.

Kościoły św. Jakuba na tej Drodze

  • Sztabin
  • Jedwabne
  • Drozdowo

Materiały i publikacje dotyczące tej Drogi

Podlaska Droga św. Jakuba

Mapa drogi

Legenda do mapy. Znakiem z muszlą oznaczone są “miejsca przyjazne dla Pielgrzyma”.

Wyświetlane obiekty można filtrować według rodzaju obiektu.  Przycisk pobrania / drukowania listy wybranych obiektów znajduje się pod mapą.

Rodzaj obiektu
TytułKategoriaAdresOpisRodzaj obiektuNr ewidencyjny

Aby skorzystać z nawigacji, włącz lokalizację w swoim telefonie. Kliknij [  ] w prawym górnym rogu mapy aby uzyskać widok pełnoekranowy.

Do pobrania ślady GPS Podlaskiej Drogi św. Jakuba: KML, GPX. Przyślij uwagi do śladu GPS – gps@camino.net.pl.

Zgłoś dodanie / zmianę / usunięcie obiektu na mapie – kliknij.

Podlaska Droga św. Jakuba

Proponowane etapy

Podane etapy mają charakter jedynie poglądowy. Długość etapu należy każdorazowo dopasować do własnych możliwości i warunków na Drodze.

Podlaska Droga św. Jakuba

Sposób znakowania
Słowo na Drogę

Pamiętajcie, że nigdy nie jesteście sami, Chrystus jest z wami podczas waszej wędrówki w każdym dniu waszego życia. Wezwał was i wybrał, byście żyli w wolności dzieci Bożych.
Zwracajcie się do niego w modlitwie i miłości. Proście Go, by obdarzył was odwagą i siłą, byście zawsze żyli w tej wolności. Wędrujcie z Nim, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Jan Paweł II

To jak z plecakiem. Lekki tak naprawdę nie przeszkadza.... Czytaj więcej
Źródło: Wiara.pl

Podlaska Droga św. Jakuba

Organizacje na tej Drodze

Podlaska Droga św. Jakuba

Najnowsze aktualności z tej Drogi

Chrzanów: wspomnienie z Drogi Pokoju

Bardzo aktywni i znani w polskim środowisku caminowym Darwina i Jacek Matuszczak spędzili tegoroczne wakacje głównie na Drodze św. Jakuba, którą przeszli 1200 km pieszo ze wschodu na zachód Polski w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie. W najbliższą środę, 18 października, będą o tym opowiadać w swoim mieście, czyli w Chrzanowie. Wraz z…

Czytaj więcej

Pielgrzymka do mazowieckiego Jakubowa

Stopniowo rumieńców nabiera Podlaska Droga św. Jakuba, która stanowi sposobność wejścia na Camino (nie tylko) dla mieszkańców Podlasia i wschodniego Mazowsza. Obecnie powstaje kolejna ku temu możliwość, której inicjatorem jest gmina Jakubów koło Mińska Mazowieckiego. Już w sobotę, 9 września, miejscowa społeczność zaprasza na inauguracyjne przejście szlakiem z Cegłowa do Jakubowa. Odcinek ten ma się…

Czytaj więcej

Pielgrzymka Podlaską Drogą św. Jakuba

W dniach 17-22 lipca odbędzie się pielgrzymka Podlaską Drogą św. Jakuba na trasie Zuzela – Poświętne. Zaprasza na nią ks. Tomasz Gospodaryk, kapelan Drogi św. Jakuba w archidiecezji wrocławskiej, co wcale nie znaczy, że mogą się na nią zgłaszać tylko osoby z Dolnego Śląska. Dalsze szczegóły organizacyjne można pobrać Tutaj. Koszt uczestnictwa wynosi 580 zł…

Czytaj więcej

Aby zobaczyć więcej aktualności z tej Drogi – kliknij

Podlaska Droga św. Jakuba

Galeria zdjęć

Sklep Pielgrzyma prowadzony przez Stowarzyszenie Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce, zaprasza do nabywania paszportów, muszli, przewodników na Drogę św. Jakuba nie tylko w Polsce. Materiały dotyczące Beskidzkiej Drogi św. Jakuba, znajdziesz w Sklepie Pielgrzyma w kategorii poświęconej tej Drodze.

Paszporty a czasami też przewodniki można nabyć w punktach na Drodze św. Jakuba.
Zobacz mapę takich miejsc.

Napisz do nas

Pomóż ulepszyć Drogę św. Jakuba