Droga Lubuska – audiobook i film
Na stronie https://camino.net.pl/droga-w-polsce/droga-lubuska/ dodaliśmy linki do audiobooka i filmu o Lubuskiej Drodze św. Jakuba. Zapraszamy do słuchania / oglądania.
Droga Lubuska stanowi część wspólnego polsko–niemieckiego projektu noszącego nazwę: „Drogi św. Jakuba na wschód i zachód od Odry – Jakobsweg östlich und westlich der Oder“. W latach 2005-07 został on przygotowany i opracowany przez polskich i niemieckich studentów pod kierunkiem naukowym prof. dr Ulricha Knefelkampa z Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.
Jej przebieg na Ziemi Lubuskiej i w zachodniej Wielkopolsce w większości wyznacza Europejski Długodystansowy Szlak Pieszy E-11. Jest on naturalnym przedłużeniem Drogi Polskiej (Camino Polaco) z Olsztyna przez Toruń do Gniezna i najkrótszym szlakiem pątniczym prowadzącym z Wielkopolski w kierunku zachodnim.
Rozpoczyna się w Murowanej Goślinie i wiedzie do Frankfurtu nad Odrą, liczy ok. 250 km i składa się 12 etapów. Szlak prowadzi przez rolnicze krajobrazy Wielkopolski, aby od okolic Wronek i Sierakowa skrajem Puszczy Noteckiej wnikać coraz głębiej w rozległe lasy Ziemi Lubuskiej, z rzadka tylko ukazując szersze widoki pól i jezior.
Te piękne okolice mają także niezwykle ciekawą historię, o której świadczą nie tylko dokumenty, ale też wspaniałe zabytki kultury materialnej i duchowej.
Strona Lubuskiej Drogi św. Jakuba (KSM Zielona Góra): lubuskadsj.pl.
Legenda do mapy. Znakiem z muszlą oznaczone są “miejsca przyjazne dla Pielgrzyma”.
Wyświetlane obiekty można filtrować według rodzaju obiektu. Przycisk pobrania / drukowania listy wybranych obiektów znajduje się pod mapą.
Aby skorzystać z nawigacji, włącz lokalizację w swoim telefonie. Kliknij [ ] w prawym górnym rogu mapy aby uzyskać widok pełnoekranowy.
Do pobrania ślady GPS Lubuskiej Drogi św. Jakuba: KML, GPX. Przyślij uwagi do śladu GPS – gps@camino.net.pl.
Zgłoś dodanie / zmianę / usunięcie obiektu na mapie – kliknij.
Podane etapy mają charakter jedynie poglądowy. Długość etapu należy każdorazowo dopasować do własnych możliwości i warunków na Drodze.
Lubuska Droga św. Jakuba, znakowana jest żółtą (europejską) muszlą, na niebieskim tle.
Pamiętajcie, że nigdy nie jesteście sami, Chrystus jest z wami podczas waszej wędrówki w każdym dniu waszego życia. Wezwał was i wybrał, byście żyli w wolności dzieci Bożych.
Zwracajcie się do niego w modlitwie i miłości. Proście Go, by obdarzył was odwagą i siłą, byście zawsze żyli w tej wolności. Wędrujcie z Nim, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.
Jan Paweł II
Na stronie https://camino.net.pl/droga-w-polsce/droga-lubuska/ dodaliśmy linki do audiobooka i filmu o Lubuskiej Drodze św. Jakuba. Zapraszamy do słuchania / oglądania.
W tym wyjątkowym roku, w czasie pandemii SARS COV 2 Święto Jakuba przypada w sobotę 25 lipca. W niektórych parafiach Msze św. odpustowe będą odprawiane w sobotę lub w niedzielę. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami (wybrane parafie i kościoły). Szczyrk: Sanktuarium św. Jakuba – Msza św. odpustowa w niedzielę 26 lipca br. o godz.…
Aby zobaczyć więcej aktualności z tej Drogi – kliknij
Sklep Pielgrzyma prowadzony przez Stowarzyszenie Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce, zaprasza do nabywania paszportów, muszli, przewodników na Drogę św. Jakuba nie tylko w Polsce. Materiały dotyczące Lubuskiej Drogi św. Jakuba, znajdziesz w Sklepie Pielgrzyma w kategorii poświęconej tej Drodze.
Paszporty a czasami też przewodniki można nabyć w punktach na Drodze św. Jakuba.
Zobacz mapę takich miejsc.