Lubelska Droga św. Jakuba

Etap 3a. Kiełczewice Maryjskie – Kraśnik (wariant przez Stróżę)

Ten odcinek przez Wzniesienia Urzędowskie, a następnie brzegiem Roztocza Zachodniego. Wędrujemy przez tereny dawnej Ordynacji Zamojskiej.

Ważne punkty na trasie:

 • Krzywda k/Wilkołaza – Cmentarz Wojenny
 • Rudnik Szlachecki – Miejsce bitwy z okresu Powstania Styczniowego
 • Stróża – Kaplica Świętej Trójcy
 • Kraśnik – Barokowy kościół pw. św. Ducha; przy nim drewniany budynek dawnego szpitala dla ubogich (tzw. Dworek Modrzewiowy)
 • Kraśnik – Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i klasztor kanoników regularnych
 • Kraśnik – Wielka i Mała Synagoga

Uwagi dodatkowe

Brak

Miejscowości na szlaku

Kiełczewice – Borkowizna – Rudki – Stróża – Słodków – Pasieka – Kraśnik

Długość etapu / czas na przejście

długość etapu: 27 km., minimalny czas potrzebny na przejście: 7 godzin.

Księga Pielgrzymów na Drodze św. Jakuba

Pielgrzymie, jeżeli wędrujesz dziś tym etapem, zapraszamy Ciebie do wpisania się do naszej Księgi Pielgrzymów. Prowadzimy ją dla poznania statystyki Dróg św. Jakuba w Polsce. Twój wpis może przydać się także w przypadku, gdyby ktoś Ciebie poszukiwał, łatwiej wówczas będzie można Ciebie odnaleźć. Na podany przez Ciebie e-mail  wyślemy  zwrotnie intencję za którą prosimy w Twojej modlitwie. W polu “Wpisz numer tego etapu”, podaj: 173a

Lubelska Droga św. Jakuba. Etap 3

Mapa i miejsca tego etapu

kościół

kościół
św. Jakuba

nocleg

nocleg – standard
albergue

miejsce przyjazne
dla Pielgrzyma

inne ciekawe
miejsce

Filtruj wg
Typ obiektu
 • inne ciekawe miejsce
 • kościół
 • miejsce przyjazne dla Pielgrzyma
 • miejsce przyjazne dla Pielgrzyma, nocleg
 • nocleg
Tytuł Kategoria Adres Opis Link Typ obiektu

Aby skorzystać z nawigacji, włącz lokalizację w swoim telefonie. Kliknij [  ] w prawym górnym rogu mapy aby uzyskać widok pełnoekranowy.

Do pobrania ślady GPS Lubelskiej Drogi św. Jakuba: KML, GPX.

Weź Słowo na Drogę

Mt 18,21 ? 19,1Piotr podszedł do Jezusa i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie? Czy aż siedem razy?» Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy. Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał się rozliczyć ze swymi sługami. Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który był mu winien dziesięć tysięcy talentów. Ponieważ nie miał z czego ich oddać, pan kazał sprzedać go razem z żoną, dziećmi i całym jego mieniem, aby dług w ten sposób odzyskać. Wtedy sługa padł mu do stóp i prosił go: „Panie, okaż mi cierpliwość, a wszystko ci oddam”. Pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował. Lecz gdy sługa ów wyszedł, spotkał jednego ze współsług, który mu był winien sto denarów. Chwycił go i zaczął dusić, mówiąc: „Oddaj, coś winien!” Jego współsługa padł przed nim i prosił go: „Okaż mi cierpliwość, a oddam tobie”. On jednak nie chciał, lecz poszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. Współsłudzy jego, widząc, co się działo, bardzo się zasmucili. Poszli i opowiedzieli swemu panu wszystko, co zaszło. Wtedy pan jego, wezwawszy go, rzekł mu: „Sługo niegodziwy! Darowałem ci cały ten dług, ponieważ mnie prosiłeś. Czyż więc i ty nie powinieneś był ulitować się nad swoim współsługą, jak ja ulitowałem się nad tobą?” I uniósłszy się gniewem, pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu nie odda całego długu. Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu». Gdy Jezus dokończył tych mów, opuścił Galileę i przeniósł się w granice Judei za Jordan.... Czytaj więcej
Źródło: dobreslowo.mobi

Lubelska Droga św. Jakuba. Etap 3

Organizacje na tym etapie Drogi św. Jakuba

Lubelska Droga św. Jakuba. Etap 3

Opiekunowie tego etapu

Dowiedz się więcej i dołącz do Opiekunów Drogi św. Jakuba

Lubelska Droga św. Jakuba. Etap 3

Zgłoś propozycje i uwagi do koordynatora tego etapu

e-mail: lublin@camino,net.pl

Więcej informacji

Lubelska Droga św. Jakuba. Etap 3

Galeria zdjęć z tego etapu