Z Grodowca szlak wyprowadza na południowy zachód i odsłania widok na należący do KGHM Polska Miedź zbiornik poflotacyjny „Żelazny Most”. Przez niewielkie miejscowości Komorniki i Trzebcz oraz drogę ekspresową S3 dochodzimy do Polkowic, które rozwinęły się po odkryciu w 1957 r. w pobliskich Sieroszowicach bogatych złóż miedzi. Obecnie to jeden z głównych ośrodków Zagłębia Miedziowego. Po wyjściu z miasta dającą dużo wytchnienia leśną drogą dochodzimy od Nowej Wsi Lubińskiej.
Dolnośląska Droga św. Jakuba
Etap 2. Grodowiec – Nowa Wieś Lubińska
Ważne punkty na trasie:
- Święciechowa – kościół p.w. św. Jakuba z XVw.; wiatrak koźlak z 1878
- Trzebiny – pałac z XVII w. wraz z parkiem krajobrazowym
- Niechłód – drewniany kościół z XVIII w. p.w. Wszystkich Świętych
- Osowa Sień – kościół p.w. św. Fabiana i św. Sebastiana – XIV/XV w.; trzy zespoły dworskie, pałac z 1878 r. w stylu eklektycznym
- Wschowa – Lapidarium Rzeźby Nagrobnej: najstarszy cmentarz luterański w Polsce z 1609 r. – płyty nagrobne z XVII i XVIII w.; kościół franciszkański p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP (1644 r.); kościół p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika i Wniebowzięcia NMP: dawniej istniało tutaj Bractwo św. Jakuba; dawny kościół luterański Żłóbka Chrystusa z 1604 r.
Dolnośląska Droga św. Jakuba. Etap 2
Mapa i miejsca tego etapu
kościół
kościół św. Jakuba
nocleg
informacja turystyczna
gastronomia
ciekawe miejsce
Znakiem z muszlą oznaczone są “miejsca przyjazne dla Pielgrzyma”. Obiekty posiadające wyłącznie sale wieloosobowe, oznaczone są symbolem 2 łóżek.
Wyświetlane obiekty można filtrować według etapu i typu. Przycisk pobrania / drukowania listy wybranych obiektów znajduje się pod mapą.
Dolnośląska Droga św. Jakuba. Etap 2
Organizacje na tym etapie Drogi św. Jakuba
Dolnośląska Droga św. Jakuba. Etap 2
Opiekunowie tego etapu
Dowiedz się więcej i dołącz do Opiekunów Drogi św. Jakuba
Dolnośląska Droga św. Jakuba. Etap 2
Zgłoś propozycje i uwagi do koordynatora tego etapu
Dolnośląska Droga św. Jakuba. Etap 2
Galeria zdjęć z tego etapu