Bydgoska Droga św. Jakuba

Z Bydgoszczy do Mogilna

Bydgoska Droga św. Jakuba biegnąca od Bydgoszczy do Mogilna jest to kontynuacją biegnącej od Pomorskiej Drogi św. Jakuba, Drogi Pelplińskiej i łączy się w Mogilnie z Drogą Wielkopolską prowadzącą dalej do granicy z Niemcami i dalej do Santiago de Compostela.

Przebiega ona między innymi przez miejscowości:
– Brzozę,
– Lubostroń,
– Barcin (kościół p.w. św. Jakuba),
– Pakość (kalwaria pakoska)
– Mogilno
Są to znaczące punkty na turystycznej mapie Województwa Kujawsko – pomorskiego.

Prace znakarskie są wykonywane przez członków Oddziału PTTK przy Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy w porozumieniu z Bractwem Świętego Jakuba Apostoła w Toruniu.

Do tej pory został oznakowany w terenie odcinek od stacji Bydgoszcz Wschód do Brzozy Bydgoskiej

Informacje o tej Drodze św. Jakuba: https://caminopolaco.pl/bydgoska-droga-sw-jakuba/.

Kościoły św. Jakuba na tej Drodze

  • Barcin
  • Mogilno

Materiały i publikacje dotyczące tej Drogi

Bydgoska Droga św. Jakuba

Mapa drogi

Legenda do mapy. Znakiem z muszlą oznaczone są “miejsca przyjazne dla Pielgrzyma”.

Wyświetlane obiekty można filtrować według rodzaju obiektu.  Przycisk pobrania / drukowania listy wybranych obiektów znajduje się pod mapą.

Aby skorzystać z nawigacji, włącz lokalizację w swoim telefonie. Kliknij [  ] w prawym górnym rogu mapy aby uzyskać widok pełnoekranowy.

Do pobrania ślady GPS Bydgoskiej Drogi św. Jakuba: KML, GPX. Przyślij uwagi do śladu GPS – gps@camino.net.pl.

Zgłoś dodanie / zmianę / usunięcie obiektu na mapie – kliknij.

Bydgoska Droga św. Jakuba

Proponowane etapy

Podane etapy mają charakter jedynie poglądowy. Długość etapu należy każdorazowo dopasować do własnych możliwości i warunków na Drodze.

Bydgoska Droga św. Jakuba

Sposób znakowania
Słowo na Drogę

Pamiętajcie, że nigdy nie jesteście sami, Chrystus jest z wami podczas waszej wędrówki w każdym dniu waszego życia. Wezwał was i wybrał, byście żyli w wolności dzieci Bożych.
Zwracajcie się do niego w modlitwie i miłości. Proście Go, by obdarzył was odwagą i siłą, byście zawsze żyli w tej wolności. Wędrujcie z Nim, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Jan Paweł II

Konfrontacja może doprowadzić do zamknięcia w oblężonej twierdzy. Może także być okazją, by swoją wiarę pogłębić i wzmocnić.... Czytaj więcej
Źródło: Wiara.pl

Bydgoska Droga św. Jakuba

Organizacje na tej Drodze

Bydgoska Droga św. Jakuba

Najnowsze aktualności z tej Drogi

Otwarcie Bydgoskiej Drogi św. Jakuba

W sobotę, 28 października nastąpi uroczyste otwarcie Bydgoskiej Drogi św. Jakuba, która na dobre połączy odcinki Camino na Pomorzu z siecią Dróg w środkowej i południowej Polsce. Wydarzenie rozpocznie eucharystię pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Włodarczyka o godz. 11.00 w bazylice św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy. Zaraz po mszy świętej nastąpi poświęcenie figury św. Jakuba…

Czytaj więcej
Bractwo św. Jakuba w Toruniu

Pielgrzymka trasą Bydgoskiej Drogi św. Jakuba

W dniach 3-4 czerwca odbędzie się przejście kolejnego odcinka Bydgoskiej Drogi św. Jakuba z Brzozy do kościoła św. Jakuba Ap. w Barcinie z noclegiem w Lubostroniu. Pielgrzymka rozpoczyna się wyjazdem ze stacji Toruń Główny (godz. 8:04) do stacji Bydgoszcz Główna (godz. 08:44). Dalej uczestnicy przejeżdżają z Bydgoszczy do Brzozy Bydgoskiej o godz. 08:58. Koszt noclegu z kolacją…

Czytaj więcej

Europejskie Dni Camino de Santiago

Jeszcze do najbliższego weekendu w Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Francji oraz Polsce trwają Europejskie Dni Camino de Santiago. Ich inicjatorem jest Europejska Federacja Dróg Św. Jakuba z siedzibą w Le Puy-en-Velay. Polskimi członkami Federacji są samorządy województw Kujawsko-Pomorskiego, Pomorskiego i Zachodniopomorskiego. Dlatego wydarzenia Europejskich Dni Camino de Santiago odbywają się właśnie na szeroko rozumianym Pomorzu oraz…

Czytaj więcej

Aby zobaczyć więcej aktualności z tej Drogi – kliknij

Bydgoska Droga św. Jakuba

Galeria zdjęć

Sklep Pielgrzyma prowadzony przez Stowarzyszenie Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce, zaprasza do nabywania paszportów, muszli, przewodników na Drogę św. Jakuba nie tylko w Polsce. Materiały dotyczące Nadwiślańskiej Drogi św. Jakuba, znajdziesz w Sklepie Pielgrzyma w kategorii poświęconej tej Drodze.

Paszporty a czasami też przewodniki można nabyć w punktach na Drodze św. Jakuba.
Zobacz mapę takich miejsc.

Napisz do nas

Pomóż ulepszyć Drogę św. Jakuba